O firmie

Stawiamy na nowoczesność i doświadczenie w dziedzinie spedycji i logistyki. Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty, zezwolenia oraz nowoczesną flotę gwarantującą nam stabilną pozycję na rynku TSL.

Ustawicznie poszerzamy nasz tabor, który obecnie liczy ponad 100 pojazdów o różnej przestrzeni załadunkowej z przedziału 1,5 tony do 24 ton spełniających normę EURO 6.

Przez 23 lata naszej działalności zdobyliśmy na rynku opinię wiarygodnego i kompetentnego partnera, któremu światowej klasy firmy powierzają do przewozu swoje produkty.

Jesteśmy w stanie pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów z zakresu transportu międzynarodowego, spedycji i logistyki. Naszym nadrzędnym celem jest ciągła poprawa
i utrzymanie najwyższych standardów w obsłudze klienta.

Nie bez znaczenia jest także profesjonalna i doświadczona kadra spedytorów, kierowców, mechaników i magazynierów, których głównym zadaniem jest dostosowywanie naszych usług
do indywidualnych potrzeb  każdego klienta.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Nasza historia

Rozpoczęcie działalności

13 grudnia 1993

Firma rozpoczęła działalność 13 grudnia 1993 roku. Proces transformacji ustrojowo – gospodarczych sprzyjał w tamtym okresie założeniu własnej działalność gospodarczej. Mimo trudnych początków, ponieważ w pierwszym roku działalności na nasze przedsiębiorstwo składał się tylko jeden pojazd, udało nam się bardzo szybko rozwinąć skrzydła. Dzięki mądremu zarządzaniu, zatrudnieniu doświadczonej kadry spedytorskiej i wielu kierowców, wkrótce nasza firma rozszerzyła swoją działalność o kilkanaście nowych pojazdów.

Waga ciężka

18 września 2001

Z powodu coraz lepszej kondycji finansowej firmy Coltrans, kierownictwo podjęło decyzję o zakupieniu nowego rodzaju pojazdów ciężarowych. Oprócz solówek, od września 2001 roku nasza firma powiększyła swoją flotę o kilka ciągników siodłowych wraz z naczepami. Pozwoliło to na zdobycie wielu nowych klientów, a także na umocnienie swojej pozycji na rynku transportowym.

Nowa siedziba firmy

18 września 2007

Zakup wielu nowych samochodów oraz zatrudnienie kilkunastu nowych pracowników spowodowało nagły i szybki rozwój firmy Coltrans. Zarząd został zmuszony do zakupu nowego terenu pod samochody ciężarowe, a ponadto na wybudowanie nowej siedziby, w której mieści się nasze biuro po dziś dzień. Od momentu przeprowadzki, czyli od 18 września 2007 roku, wiele się w naszym biurze zmieniło. Przede wszystkim dobudowane zostało całe nowe piętro, czego wynikiem jest zatrudnienie nowych spedytorów oraz rozszerzenie naszej działalności i dokupienie nowych pojazdów. Oprócz zmiany budynku, nasza firma przeszła także prawdziwą rewolucją komputerową. Zarząd zainwestował w nowe oprogramowania, programy i komputery, które ułatwiły pracę naszym spedytorom i pozostałym pracownikom. Ulepszył się przepływ danych pomiędzy poszczególnymi działami, a także zamontowano systemy gps do monitorowania naszych samochodów.

Gazela biznesu

18 września 2010
Gazela biznesu

W 2010 roku nasza firma została po raz pierwszy w historii wyróżniona w najbardziej prestiżowym rankingu małych i średnich firm w Polsce – Gazelach Biznesu organizowanym przez Puls Biznesu. Od 6 lat jesteśmy co roku umieszczani w tym plebiscycie na najdynamiczniej rozwijające się przedsiębiorstwo w Polsce. Istotnym elementem tego wyróżnienia jest fakt, że podczas wybierania tych przedsiębiorstw, pod uwagę brane są wyniki finansowe z trzech ostatnich lat. Jest to tylko potwierdzenie, że firma Coltrans jest rzetelnym i wiarygodnym partnerem biznesowym w branży transportowej.

Zamiana w Sp.z o.o.

3 lipca 2015

Firma Coltrans zmieniła swoją formę prawną ze spółki jawnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Złoty certyfikat

18 września 2015

Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej to kolejne wyróżnienie przyznane firmie Coltrans. Po raz pierwszy otrzymaliśmy je w roku 2015, aby po raz kolejny uzyskać go w roku 2016. Podobnie jak Gazela Biznesu jest to certyfikat przyznawany tylko i wyłącznie firmom, które posiadają zbadaną płynność finansową, a ich poziom zadłużenia jest znikomy. Ponadto pod uwagę brane są także kontakty biznesowe i opinie tych partnerów.